مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم: جشنوارۀ فیلم‌کوتاه و عکس امید بین‌المللی می‌شود

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در آئین پایانی نهمین جشنواره فیلم کوتاه و عکس دانشجویان امید گفت: این جشنواره از استانداردهای لازم را کسب کرده و در دوره های بعدی به صورت بین المللی برگزار می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، محمد هادی عسکری در این مراسم که شامگاه پنج شنبه ۸ آبان ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه خلیج فارس برگزار شد، اظهار داشت: جشنواره فیلم کوتاه و عکس دانشجویان یکی از با سابقه ترین جشنواره های معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم است و تلاش شده است تا در سال های اخیر مورد بازنگری قرار گرفته و از انسجام و انتظام لازم برخوردار شود.
وی ادامه داد: برگزاری این جشنواره در راستای برنامه های وزارت علوم بوده است و به همین دلیل، در پاسخ به مطالبه به حق کنش گران فعال این عرصه مورد پیگیری قرار گرفته و سه دوره از این جشنواره در دوره فعلی برگزار شده است.
عسکری افزود: در این راستا هویت بخشی به این رویداد فاخر انجام شد و علاوه بر انتظام در برگزاری، عنوان«امید» برای این جشنواره تعیین شد.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: ایجاد نسبت این رویداد با دانشگاه نیز از دیگر رویکردهای جشنواره به حساب می آید.
وی ادامه داد: به همین دلیل از ظرفیت استادان صاحب نظر دانشگاهی و چهره های صاحب نام در عرصه حرفه ای به منظور ارزیابی و داوری این جشنواره بهره برده شد.
عسکری برگزاری کارگاه های آموزشی و نشست نقد و نظر را از دیگر ویژگی های این جشنواره عنوان کرد.
وی افزود: به منظور اثربخشی بیشتر این جشنواره برای جامعه، پرداختن به موضوعات اجتماعی مورد تأکید قرار گرفت و از این رو مشارکت و همکاری با دستگاه ها و نهادهای مسؤل پیگیری شد و خوشبختانه در این جشنواره حمایت ستاد مبارزه با مواد مخدر جلب شد.
عسکری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روند برگزاری جشنواره امید گفت: فراخوان اولیه جشنواره در دی ماه سال گذشته منتشر شد و بنا بود تا در اردیبهشت ماه برگزار شود ولی با شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مراکز آموزش عالی برگزاری این جشنواره به تأخیر افتاد و اکنون با بهره گیری از فضاهای غنی شده با فناوری و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار شد.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی ادامه داد: در این دوره ۲۹۲ فیلم کوتاه، ۷۲ فیلم نامه و ۱۱۳۷اثر عکس به دبیرخانه جشنواره واصل شد که از بین آثار ارسالی ۶۰ فیلم کوتاه و ۵۲ عکس توسط اعضای هیأت انتخاب وارد عرصه رقابت شد.
وی در پایان از هدایت های معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، حمایت های ستاد مبارزه با مواد مخدر و از تلاش های دانشگاه خلیج فارس، دبیر، دبیر اجرایی و اعضای هیأت انتخاب و داوران قدردانی نموده و برای برگزیدگان جشنواره آرزوی توفیق کرد.