جشنواره فیلم و عکس دانشجویان از ۵ آبان کلید می‌خورد

تهران- ایرنا- مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از برگزاری نهمین جشنواره فیلم و عکس کوتاه دانشجویان(امید) از پنجم تا هشتم آبان ماه جاری در دانشگاه خلیج فارس خبر داد.

به گزارش روز شنبه خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، نشست خبری مجازی نهمین جشنواره فیلم کوتاه و عکس دانشجویان(امید) با حضور محمدهادی عسکری، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و حسین یزدان شناس، دبیر این جشنواره به صورت مجازی برگزار شد.

عسکری در ابتدای این نشست با بیان اینکه نهمین جشنواره فیلم کوتاه و عکس دانشجویان(امید) در دانشگاه خلیج فارس برگزار می شود، اظهار داشت: در شرایط فعلی کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا، هر چه حضور غیرفیزیکی دانشجویان را در کانون دانشگاه ها داشته باشیم، حس مسوولیت پذیری دانشجویان تقویت می شود و شاهد بالارفتن تاب آوری جامعه خواهیم بود.

وی افزود: برنامه ها و فعالیت هایی که از این کانال دنبال می شود، اثربخشی فزاینده ای خواهد داشت. جشنواره فیلم و عکس کوتاه امید ظرفیت کم نظیری فراروی علاقه مندان و فعالان این حوزه اجتماعی قرار می دهد و ماحصل آن تقویت هنجاری های مثبت و اصلاح خلقیات ناپسند است.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم خاطرنشان کرد: اگر دانشگاهیان فرهیخته وارد این حوزه شوند، سهم و اثر بیشتری در این زمینه حاصل می شود.

عسکری گفت: بر اساس بحث های مفصلی که صورت گرفت، جمع بندی حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و ستاد مبارزه با مواد مخدر بر این است که با رویکرد فعالانه، جشنواره فیلم و عکس کوتاه امید را دنبال کنیم.

به گفته مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، فعالیت این جشنواره می تواند در ترسیم فضای مثبت و مفید برای دستیابی به اهداف و آرمان ها موثر باشد.

وی تاکید کرد: بعد از مراسم اختتامیه، برگزیدگان این جشنواره به سازمان های مرتبط برای همکاری معرفی می شوند.

استقبال دانشجویان از جشنواره فیلم و عکس امید

در ادامه این نشست، دبیر نهمین جشنواره فیلم و عکس امید دانشجویان گفت: این جشنواره ابتدا قرار بود خرداد ماه امسال برگزار می شود اما به دلیل شیوع ویرس کرونا، زمان برگزاری آن به آبان ماه موکول شد.

حسین یزدان شناس با بیان اینکه نهمین جشنواره فیلم و عکس کوتاه امید نخستین جشنواره ملی است که به صورت آنلاین برگزار می شود، درباره آثار ارسالی به این جشنواره، اظهار داشت: دانشجویان ۲۹۲ فیلم کوتاه، ۷۲ فیلمنامه و هزار و ۱۳۷ فریم عکس به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.

دبیر این جشنواره درباره تعداد آثار انتخاب شده، خاطرنشان کرد: ۳۰ عکس در بخش دوربین حرفه ای، ۱۵ عکس موبایلی، ۱۰ مجموعه عکس و هفت عکس در بخش ویژه انتخاب شدند که به صورت گالری آنلاین به نمایش گذاشته می شود و با شروع جشنواره، لینک دسترسی به گالری آنلاین منتشر خواهد شد.

یزدان شناس، افزود: این فیلم ها از ۵ تا ۸ آبان ماه در سامانه وودیو بدون پرداخت حق اشتراک برای علاقه مندان به نمایش در می آید.

منبع